نقد و بررسی

معرفی کامل، نقد و بررسی گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴

معرفی گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴

در این مقاله به بررسی و معرفی جدیدترین و نوآورانه‌ترین گوشی پزشکی از سوی شرکت ۳M لیتمن می‌پردازیم، یعنی گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ (Cardiology IV). گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ یک دستگاه انقلابی در میان استتوسکوپ‌ها است و با وجود نسبتاً جدید بودن در بازار طرفداران بسیاری پیدا کرده و تحسین بسیاری را برانگیخته است.

لیتمن کاردیولوژی ۴ یک استاندارد جدید و بی‌نظیر برای گوشی‌های پزشکی است و به عنوان نقطه‌ی عطف موفقیت در تکنولوژی گوشی‌های پزشکی در نظر گرفته می‌شود. دلیل این همه تعریف و جنجال چیست؟ برای درک ویژگی‌های فوق‌العاده گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ در این مقاله با ما همراه شوید.

برترین قدرت سمع

3M Littmann Cardiology IV Steel Bell view

شناسایی و جمع‌آوری ظریف‌ترین صداها، عاملی مهم در ارزیابی دقیق بیماران و تشخیص است. ​هدف اصلی مهندسان شرکت لیتمن همواره توسعهٔ تکنولوژی گوشی‌های پزشکی برای رسیدن به بالاترین سطح دقت و ظرافت در این ابزارهای مهم تشخیص و معاینه بوده است. این شرکت در نوآوری و کیفیت گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ ، نه تنها نظرات و پیش‌بینی‌های قبلی ما از نسل جدید گوشی‌های سری کاردیولوژی را برآورده می‌کند، بلکه از آن فراتر می‌رود.

کاردیولوژی ۴ به سطحی از دقت رسیده است که تا پیش از آن غیرقابل تصور بود. هدف از طراحی آن شنیدن صداهایی است که در گذشته تصور شنیدن آن‌ها غیرممکن بود. کاردیولوژی ۴ برای پزشکان، پرستاران و متخصصانی طراحی شده‌است که به کیفیت برتر و مهارت استثنایی نیاز دارند. این گوشی پزشکی فرصت و توانایی شنیدن صداهایی را فراهم می‌کند که تا پیش از این غیرممکن بود.

انعطاف‌پذیری کاربری

گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ تنها ویژهٔ پزشکان متخصص قلب و عروق طراحی نشده است. کاردیولوژی ۴ با ظرافت بسیار و انعطاف‌پذیری بالا، انتخابی ایده‌آل برای هر پزشکی است که علاقه دارد بهترین خدمات درمانی را با آخرین تکنولوژی موجود به بیماران خود ارائه دهد.

از این گوشی می‌توان برای سمع صداهای قلبی، ریوی، شریانی و دیگر صداهای بدن استفاده کرد. همچنین پزشکان می‌توانند از این گوشی هم برای معاینهٔ بزرگسالان و هم کودکان بهره ببرند. گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ توسط اعضای کثیری از کادر بهداشت و درمان مانند متخصصین، پزشکان عمومی، پرستاران مراقبت‌های ویژه، دانشجویان، امدادگران و … در سرتاسر دنیا استفاده می‌شود.

طراحی هوشمندانه

گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ نسخهٔ توسعه یافته و بهبود یافتهٔ مدل قبلی یعنی کاردیولوژی ۳ است. طراحی ممتاز قطعهٔ سینه‌ای به نحوی است که میزان صداهای عبوری در هر دو طرف کوچک و بزرگ قابل تنظیم است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از طرف کوچک (مختص اطفال) قطعهٔ سینه‌ای استفاده کنند. برای این کار می‌توانید به سادگی دیافراگم قابل تنظیم را باز و با استفاده از آستر عدم انتقال سرما لبهٔ دیافراگم به طرف دیگر متصل کرده و از حالت بل استفاده کنید.

Person with Chestpiece of 3M Littmann Cardiology IV Chestpiece on hand

آستر عدم انتقال سرما به بدن (non-chill sleeve) برای در هردو طرف بل و دیافراگم همراه با این گوشه‌ها عرضه می‌شوند.

ویژگی‌های برجسته

یکی از ویژگی‌های کلیدی گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴ تیوب‌های نسل جدید و اختراع شده توسط شرکت لیتمن است. تیوب‌ها به نحوی طراحی شده‌اند که دوام، مقاومت و عمر بیشتری نسبت تمام تیوب‌های قبل از خود دارند.

تیوب‌ها ضد لکه و آسیب هستند و برای ساخت آن‌ها از لاتکس یا پلاستیک‌های کم کیفیت فتالات استفاده نشده است. پلاستیک استفاده شده در تیوب‌ها به جهت پیشگیری از ایجاد حساسیت و آزار بر پوست بیمار و کاربر به صورت اختصاصی توسط شرکت لیتمن تولید می‌شود. آن‌ها نسبت به الکل و چربی پوستی مقاوم هستند. دیگر ویژگی برجستهٔ کاردیولوژی ۴ استفاده از سیستم دو لومنی برای کاهش نویز است.

3M Littmann Cardiology IV Black Tube

تمام گوشی‌های پزشکی دو سر نویز بالایی ایجاد می‌کنند ولی سیستم دو لومنی لیتمن تا حد قابل توجهی این نویز را کاهش داده است. سیستم دو لومنی به این شکل است در درون تیوب‌های گوشی، دو مسیر صدا قرار دارد.

همچنین قطعات داخل گوشی این استتوسکوپ به گونه‌ای طراحی شده که بسیار ملایم و در عین حال کامل درون گوش شما قرار می‌گیرد.

2 دیدگاه در “معرفی کامل، نقد و بررسی گوشی پزشکی لیتمن کاردیولوژی ۴

  1. لطیف منصوری گفت:

    عالی

    1. خوشحالیم که این مقاله مورد پسند شما واقع شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *